Ahmet Cin: Koronavirüs ile Sahada Mücadele Eden Personelimize 1000 TL Veriyoruz

Koronavirüs mücadelesini sahada veren personellerine 1000 lira ikramiye vereceklerini açıklayan Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Koronavirüs mücadelesinde en önde onlar var”

Koronavirüs salgınıyla mücadelede, belediyelerin olağanüstü bir performansla çalıştığını ifade eden Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Sahada çalışan arkadaşlarımız, mücadelenin ön safında görev yapan, görünmeyen kahramanlar.”

Saha Personeline 1000 Lira İkramiye

“Sahada çalışan arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Şehrimize ve insanımıza yönelen tehdit, ortaya çıkmadan yok etmeye çalışıyorlar. Sokaklara, caddelere, meydanlara, camilere, Pazar yerlerine; yaşlılara, gençlere, engellilere, ihtiyaç sahiplerine büyük bir görev bilinciyle hizmet ediyorlar. Bu özveriyi maddi olarak da destekleme kararı aldık.” Şeklinde açıklama yapan Başkan Ahmet Cin, sahada görev yapan Pendik Belediyesi personellerine 1000 lira ikramiye ödeyeceklerini açıkladı.

Korona Bu Bilincin Karşısında Duramaz

Sahada çalışan belediye personelleri; Temizlik İşleri, Sosyal Destek Hizmetleri, Zabıta, Destek, Park Bahçeler ve Fen İşleri  müdürlükleri çalışanlarından oluşuyor. Başkan Ahmet Cin, “Pek çok arkadaşımız saha görevi olmadığı halde, hiçbir beklentiye girmeden sahada çalışmak istiyor. Hepsini alkışlıyorum. Gerekmesi durumunda bütün personelimizin her türlü fedakarlığı yapacağını görüyorum. Koronavirüs ya da başka bir düşman, bu bilincin karşısında kimse duramaz. Hepsini aşacağız inşaallah.”

Saha personeli neler yapıyor?

Temizlik personeli Belediye hizmet binalarından aile sağlık merkezlerine, camilerden  parklara şehirdeki tüm toplu kullanım alanlarını ilaçlayıp ve dezenfekte ediyor. Zabıta ekipleri ise İç İşleri Bakanlığı Genelgesi kapsamındaki uyarıların işletmelerce dikkate alınıp alınmadığına dair denetim yapıyor. Sosyal Yardım personel ise Kaymakamlık öncülüğündeki Vefa Sosyal Destek Grubu kapsamında vatandaşlardan gelen  talepler doğrultusunda  gıda, sıcak yemek, alışveriş ve maaş çekme işlemlerine yardımcı oluyor.