Ahmet Cin Basını Bilgilendirdi “İmamoğlu Samimi Davranmalı”

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, basın mensupları ile video konferans aracılığıyla buluştu.

Belli periyotlarda basın toplantıları tertipleyen Başkan Cin, bu toplantılar vesilesiyle hem yaptıkları son çalışmaları basına aktarıyor, hem de basın mensuplarının istek ve değerlendirmelerini dinleme fırsatı buluyor.

Nisan ayının ilk haftasında yapılan toplantının ardından yeni bir karar alan Ahmet Cin, Koronavirüs önlemleri kapsamında son toplantıyı video konferans aracılığıyla gerçekleştirdi.

Başkan Cin Koronavirüs Çalışmalarını Anlattı

Ahmet Cin, ilk virüs vakasının duyurulmasının ardından hızlı bir şekilde çalışmalar başlattıklarını ve Pendik genelinde dezenfeksiyon işlemlerine hız verdiklerini aktardı. Tüm cadde ve sokakların dezenfeksiyon işlemleri tamamlandıktan sonra, yardıma muhtaç ailelere ulaştıklarını ifade eden Başkan Cin, 6 bin aileye hijyen paketi yardımı yaptıklarını söyledi. 

Pendik’te hassas bir şekilde temizlik ve hijyen çalışmalarını sürdüreceklerini söyleyen Cin, ayrıca ücretsiz bir şekilde taksi, dolmuş ve minibüslere dezenfekte çalışmaları yaptıklarını, bu çalışmaların devam edeceğini de ifade etti.

Koronavirüs Pendik’te Ne Durumda?

Başkan Ahmet Cin, Pendik’teki vaka sayılarına dair; “İlçemizde şükürler olsun aşırı bir vaka sayısı bulunmuyor. Pandemi ilçemizde kontrol altına alınmış durumda. Şuan 90 vatandaşımız Pendik Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda koronavirüs tedavisi görüyor. Pendik Devlet Hastanesi’nde ise herhangi bir koronavirüs hastası bulunmuyor. 700 bin nüfuslu bir ilçeye göre sayımız iyi durumda” dedi.

İhtiyaç Sahiplerine de Yardım Ediliyor

38 BİN AİLEYE GIDA DESTEĞİ

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da, ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını aktaran Başkan Cin; “Her yıl Ramazan ayında 4 – 5 bin liralık gıda yardımı yaparken, bu yıl koronavirüs salgınını da göz önünde bulundurarak, ihtiyaç sahiplerine daha fazla yardım yaptık” dedi.

“SOSYAL MESAFEYE UYGUN CUMA NAMAZI KILACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs normalleşme sürecine yönelik yaptığı açıklamaların başında gelen, camiilerin ibadete açılması konusu da Başkan Ahmet Cin’in gündemindeydi.

Başkan Ahmet Cin, bu konuya dair güzel bir projeye imza atacaklarını açıkladı.

Bayramdan sonraki ilk hafta, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olmaması halinde, cumartesi pazarının eskiden olduğu gibi cuma günü yerine cumartesi günü kurulacağını ifade eden Cin; “Pendik Sahil Pazarı’nın yer aldığı alanda, cuma günü namazgah düzeninde, sosyal mesafeye uyarak, cuma namazı kılmayı planlıyoruz” dedi.

Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması olması halinde, cumartesi pazarının yine cuma günü kurulacağını aktaran Ahmet Cin, bu durumda farklı alternatifleri de düşündüklerini ifade etti.

“PENDİK MİLLET BAHÇESİ HAZIR”

Pendikliler’in sevineceği güzel haberleri ardı ardına sıralayan Başkan Ahmet Cin, Pendik Millet Bahçesi’nin devrini, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan aldıklarını ve artık millet bahçesinin işletmesinin Pendik Belediyesi’ne resmen verildiğini açıkladı.
Resmi açılış için ise Cumhurbaşkanlığı’ndan gelecek talimatı beklediklerini ifade etti.

“İKİNCİ MİLLET BAHÇESİ GELİYOR”

Bir müjdeyi daha basın mensupları ile yapılan video konferansta duyuran Başkan Cin, Pendik’e ikinci millet bahçesini de kazandıracaklarını ilan etti.

İkinci millet bahçesinin detaylarının önümüzdeki günlerde ortaya çıkacağını ve bunun hızlı bir şekilde kamuoyuna aktarılacağını söyledi.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin: “EKREM İMAMOĞLU SAMİMİ DAVRANMALI”

İBB tarafından yapımı başlatılan ancak yapımı ilerlemeyen, Pendik Sahil’deki 940 araçlık yeraltı otoparkı hakkında konuşan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin; “Aylardır bir çivi çakılmadı. Buranın sorumluluğu İBB’ye ait. Seçimlerden önce %75 oranında yapımı tamamlanan projenin geri kalan kısmı maalesef bitirilmiyor. Aynı şekilde yine İBB tarafından Esenyalı – Kavakpınar mahallelerinde bulunan tünel bağlantı yolu çalışmasında benzer sıkıntıları yaşıyoruz. İBB’nin Pendik’teki temsilcileriyle de görüşüyoruz. Kendilerine de söyledik, buradan bir kez daha söylüyorum. Yapamıyorlarsa projeleri bize devretsinler, biz yapalım. İstanbul’un, Pendik İlçesi’nin kaybedecek zamanı yok.” dedi.

Ahmet Cin bu konuya dair; “Biz samimiyiz, bize de samimi davranılmasını bekliyoruz” dedi.

ESKİ BELEDİYE BİNASI

Pendikliler’in en çok merak ettiği konulardan birisi de,  yıkılan eski belediye binasının olduğu alana ne yapılacağı…
Bu alana ne yapılacağını henüz açıklamayan Başkan Cin, en azından ne yapılmayacağını açıklamış oldu.

“Çok Katlı Betona İzin Vermem”

Başkan Ahmet Cin konuyla ilgili; ”Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde yıkımını gerçekleştirdik. Üzerini asfaltla kapattık. Şuan güzel bir peyzaj ve çevre düzenlemesini yapıyoruz. Belirli bir süre, otopark olarak değerlendireceğiz. Buraya yapılacak çalışmayla ilgili istişarelerimiz sürüyor. Henüz karar vermiş değiliz. Ancak şunu söyleyebilirim ki, çok katlı beton bir yapı olmasını istemiyoruz.” şeklinde konuştu.

”4 BİN CADDE VE SOKAĞIN FOTOĞRAFINI ÇEKİYORUZ”

İnsanların evde kaldıkları bugünlerde, alt yapı çalışmalarına hız veren Pendik Belediyesi yolları yenileyecek. Başkan Cin; “Geliştirdiğimiz mobil uygulama sayesinde, Pendik’in 4 bin sokak ve caddesinin fotoğrafını çekiyoruz. Eksiklik envanterini çıkarıyoruz. Bunun ardından hızlı bir şekilde eksiklerin giderilmesi konusunda çalışmamıza başlayacağız.” dedi.

Samet Övüç – Pendikli TV