Son Dakika

19 Eylül Gaziler Günü Atatürk Anıtı’nda Kutlandı

Eylül 19th, 2020 | by Samet Övüç
19 Eylül Gaziler Günü Atatürk Anıtı’nda Kutlandı
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendikli Gaziler ile Atatürk Anıtı’nda buluştu. 19 Eylül Gaziler Günü Atatürk Anıtı önünde kutlandı.

Bu yıl 99. yıl dönümünün kutlandığı Gaziler Günü’nün ilk töreni, Atatürk Anıtı önünde düzenlendi. 
Törene Pendik Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Garnizon Komutan Vekili Albay Serkan Demirtaş, Pendik Belediye Başkan Vekili İbrahim Hakkı Aysan, kurum müdürleri, gazi dernekleri üyeleri gaziler katıldı. 

Selamlama ile başlayan törende Kaymakam Dr. Hülya Kaya, Garnizon Komutan Vekili Albay Serkan Demirtaş, Belediye Başkan Vekili İbrahim Hakkı Aysan, Türkiye Muharip Gaziler Pendik Şube Başkanı Sefa Altunparlar ve Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Anadolu Yakası Şube Başkanı Oktay Kaya Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören son buldu.

Gaziler ile kahvaltı programında sohbet eden Kaymakam Kaya; “Kutsal vatan toprakları üzerinde, göğsünüzde taşıdığınız madalya, ebediyete kadar ışıldasın. Aziz milletimizin gönlündeki yeriniz müstesnadır. Yolunuz yolumuz, emanetiniz emanetimizdir. Yüce hatıralarınızı, hatıramızda; fedakârlıklarınızı hafızamızda, ebediyen yaşatacağız. Şanlı destanınızı dilden dile, gönülden gönülle, nesilden nesile aktarmak boynumuzun borcudur. Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’ni zaferle taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşallik ve Gazilik unvanının verildiği bugünü aynı ruh ve heyecanla kutluyorum. Diriliş ve direnişimize fikren, ruhen ve bedenen katkı sunan tüm vatan evlatlarını selamlıyorum. Bu vesileyle aziz şühedamızı rahmetle, şanlı gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Sağ olun, her daim var olun.” dedi.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.