Son Dakika

0-18 Yaş İçin Bugün Sokağa Çıkma İzni Vardı

Haziran 3rd, 2020 | by Samet Övüç
0-18 Yaş İçin Bugün Sokağa Çıkma İzni Vardı
PENDİK GÜNDEM
0
Abone Ol

18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması devam ediyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yaş arasındaki vatandaşlar belirli tarih ve saatler aralığında dışarı çıkabiliyorlar. 0-18 yaş arasındaki kişilerin sokağa çıkma izni, bugün saat 14.00 itibarıyla başlamıştı.

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından alınan yeni kararlar neticesinde; 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması 18 yaşa düşürülürken, 0-18 yaş arası sokağa çıkma izninin de bundan böyle tek grup halinde, çarşamba ve cuma günleri 14.00 – 20.00 saatleri içerisinde gerçekleştirileceği duyurulmuştu. Yapılan açıklamanın ardından, 0-18 yaş arasındaki çocuklar ve gençler, bugün 14.00 – 20.00 saatleri arasında sokaklarda ve parklarda gönüllerince eğlendiler. Eğlencelerine, Pendik Belediyesi zabıta ekipleri ve Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri de ortak oldu.

Geçtiğimiz ayki ilk sokağa çıkma izninde de, aileleriyle birlikte parklara koşan çocuklara maskotlar ve müzik eşliğinde eğlenceli dakikalar yaşatan Pendik Belediyesi ekipleri, bu defa çocuklarla birlikte eğlendi.

Sosyal mesafe kuralına dikkat çeken ve maskesi olmayanlara maske dağıtan zabıta ekiplerine Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri de eşlik etti. Çocuk Polisleri, Yunus Polisleri ve Toplum Destekli Polis ekipleri; çocukları bazen salıncakta salladı, bazen de gençlerle halı sahada top oynadı.

Çocuklarının mutluluğunu gören aileler Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’e teşekkür ederken, Başkan Cin de zabıta ekipleri aracılığıyla ailelere selamlarını iletti.

Samet Övüç – Pendikli TV

Bir Cevap Yazın

error: Bu metni kopyalama yetkiniz yok! Haberi Pendikli TV\'den izin alarak sitenizde paylaşabilirsiniz.