Pendikspor’un Eski Hocası Fetö’den Gözaltına Alındı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında teknik direktör Şaban Yıldırım gözaltına alındı. Şaban Yıldırım’ın son olarak çalıştırdığı Pendikspor’daki görevine geçen yıl Kasım ayında son verilmişti.

 

Şaban Yıldırım, elleri kelepçeli şekilde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra FETÖ soruşturmasında gözaltına alınanlarla birlikte adliyeye götürüldü.

Eski futbolcu olan Şaban Yıldırım, Sakaryaspor’da antrenör olarak başladığı kariyerinde 2004-2005 sezonu ikinci yarısında teknik direktör olarak devam etmişti. Yıldırım daha sonra sırasıyla Elazığspor, Sakaryaspor, Çubukspor, Kartalspor, İnegölspor ve Pendikspor’da görev yaptı.

 

HAKAN ŞÜKÜR İLE BERABER OYNAMIŞLAR

FETÖ’den kaçak durumdu bulunan Hakan Şükür, Galatasaray’a gelmeden önce Bursaspor ve Sakaryaspor’da top oynamıştı. Teknik adam Ekrem Karaberberoğlu, Hakan Şükür’ü nasıl keşfettiğini anlatırken Şaban Yıldırım ile beraber top oynadıklarını açıklamıştı. Karaberberoğlu şunları söylemişti: “Hakan Şükür’ün babası Selmet Şükür orta sahada oynardı. Zaten bütün futbol hayatı da o yuvarlağın içinde geçti! Bir gün bana geldi, “Bende bir oğlan var, futbola çok meraklı” dedi. O zaman Yıldırımspor’da oynuyordu zaten Hakan. Ertesi gün babasıyla birlikte geldiler. Şöyle bir baktım karşıdan Hakan’a, fizik süper, deve gibi! “Tamam” dedim, gelsin… Geldi. Önce sağ kanatta denedim, hani fizik iyi, hızlıdır, takımı ileri taşır diye. Yok, olmadı. Sonra liberoya çektim, rakibe havadan top bırakmaz diye, olmadı. Yerinde duruyor, top bekliyordu, otobüs bekler gibi! En nihayetinde bir de santrfor deneyelim dedik. Oğlum Esat sağ açık, Şaban Yıldırım sol açık o zamanlar bizim takımda. Bir de Soner var, savunma oyuncumuz ama deve gibi! İdman bitiyor, sesleniyorum: “Esat, Şaban, Soner, Hakan, bir de kaleci kalsın bakalım…” Esat sağdan, Şaban soldan ortalıyor; Soner ile Hakan kafa topuna çıkıyor. Soner, Hakan’a vuruyor da vuruyor. Hakan bazen isyan ediyordu, “Soner yapma ama ya…” Hemen devreye giriyordum, “Ne sızlanıyorsun. Bak, senin boyun ondan uzun. Sen de çık, onu devir…” 3.5-4 sene böyle çalıştık biz hep beraber. Sonra işte Hakan Şükür doğdu! Tıpkı Gündüz Kılıç gibi oldu.”

DHA

Video: IHA